wtorek, 26 stycznia 2021

Pandemiczne Śluby

 Hej,

Pewnie wielu Was, z czytających ten post, musi zorganizować przyjęcie weselne w 2021 roku. Zastanawiacie się pewnie, jak to zorganizować skoro nie możemy się spotykać, nie wiadomo czy Rząd zezwoli na przyjęcia, ile będzie można zaprosić gości, co zrobić żeby wszyscy bawili się dobrze i wrócili zdrowi do swoich domów.


W tym roku macie ułatwione zadanie. Za nami sezon 2020, podczas którego wszyscy wykonawcy i wszystkie pary szukały sposobu jak działać w nowej rzeczywistości.

Pierwszym i najważniejszym punktem było ustalenie nowej daty ślubu ze wszystkimi podwykonawcami, z którymi pary miały umowy. To data, którą niektóre pary traktowały jako ewentualną, jeśli nie będą mogły pobrać się w pierwotnym terminie. Jednak niektóre Pary od razu decydowały się na przeniesienie ślubu, ale były też takie, które uznały że ślub odbędzie się w pierwotnym terminie choćby w najmniejszym gronie.

 Jeśli termin się nie zmieniał, często dochodziło do zmian w umowach. Z florystą, z managerem sali, drukarniami były zmniejszane zamówienia z uwagi na mniejszą liczbę gości, którą to Rząd wymusił na weselnikach. Niekiedy Pary stawały w utrudnionej sytuacji finansowej i same rezygnowały z części tego co wcześniej zamówiły. Taka możliwość jest jednak wtedy gdy mamy taki zapis w umowie z podwykonawcą. Najlepiej podpytać osoby, z którą umawiacie się na zdjęcia, prezenty dla gości itp czy zezwoli na ewentualne zmniejszenie zamówienia lub zmianę terminu usługi. W naszej branży młodzi często przenosili część budżetu z dekoracji sali na dekoracje kościołów, gdzie mogli zaprosić większą liczbę gości, kwiaty dla rodziców czy zamawiali bukiety na sesje plenerowe. 

Odnośnie spotkań, na których młodzi składali zamówienia. W tym roku nasza firma przyjmuje zamówienia wyłącznie mailowo. Praktykujemy to od kilku lat, choć zawsze znajdują się osoby, które chcą się spotkać. Jednak ochrona nas wszystkich jest dla nas priorytetem, dlatego spotkania zmniejszamy do minimum tj do dostaw i montaży naszych dekoracji. Zachęcamy Was byście wysyłali nam maile na adres pastelowekwiatki@gmail.com z datą ślubu w tytule, z podaniem miejsca ceremonii i wesela, oraz z dołączonymi zdjęciami Waszych inspiracji, a my przygotujemy dla Was spersonalizowaną wycenę. W razie pytań - jesteśmy otwarci. Najwyżej wymienimy o 5 maili więcej niż gdybyśmy się spotkali. Tutaj znajdziecie informacje, o które prosimy w mailu oraz ceny dekoracji florystycznych.

Pamiętajcie że wszyscy jesteśmy w tej sytuacji. Wy pragniecie przeżyć Wasz dzień tak jak sobie wymarzyliście, a my usługodawcy wychodzimy Wam na przeciw bo bądź co bądź ale to jest nasza praca i źródło utrzymania. Obu stronom zależy na porozumieniu, dlatego nie bójcie się pytać.

Mamy nadzieję że na wiosnę spotkamy się na pierwszych ślubnych realizacjach.

Do zobaczenia :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz